V horním menu klikněte na Skupiny > Moje skupiny > Přidat skupinu. Vyplňte informace o skupině. Ujistěte se, že název vaší skupiny je konkrétní a výstižný.  Nahrajte logo a obrázkové pozadí, které je jasné a relevantní. Členům skupiny se poté zobrazí logo a hlavní obrázek na jejich profilu v záložce Skupiny. 

Správci nebo členové skupiny nemají přístup k úpravě obrázku a loga. Mohou oslovit zakladatele skupiny.
Loga musí být čtverec, nejméně 80 x 80 pixelů. Doporučená velikost je hlavního obrázku je 1920px x 400px. Obrázek by měl být ve formátu JPG nebo PNG. 

Určete, zda bude vaše skupina veřejná nebo soukromá. Pozvěte své kontakty a přátelé do skupiny na záložce pozvánky v detailu skupiny.

Na Tripu.cz jsou dva typy skupin:

  • Soukromé skupiny:  K soukromé skupině se dostanete pouze na pozvání. Tato skupina je viditelná pouze uživatelům, kteří se k ní již připojili nebo byli k ní pozváni.
  • Veřejné skupiny: Všichni uživatelé mohou vidět tuto skupinu, její obsah a připojit se k ní.

Jak mohu změnit typ skupiny?
Mezi typy skupin mohou přepínat pouze zakladatelé skupin. Správci nebo členové skupiny nemohou změnit typ skupiny.

Rozdělte role a odpovědnosti
Přidejte další správce skupiny, aby skupina zůstala aktivní a přínosná pro všechny členy. Je dobré mít více správců skupiny, protože se mohou starat o skupinu v případě absence ostatních správců. Pečlivě zkontrolujte profily členů před schválením.

Zjistěte, co členové potřebují
Zeptejte se svých členů, o čem chtějí mluvit, a sdělte jim, jaké příspěvky od nich očekáváte. Vytvořte si rozvrh pro obsah, alespoň na několik prvních týdnů, aby se konverzace rozproudily. Poděkujte členům za jejich příspěvky pomocí funkce "Líbí" nebo komentářem. Dbejte na to, aby vaše skupina neobsahovala spam. Spam je nejčastější důvod, proč lidé opouštějí skupiny. Nahlašujte a odstraňujte spam, jakmile na něj narazíte nebo jak vám bude nahlášen.

Chovejte se zdvořile.